Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Ogromny sukces odnieśli młodzi adepci piłki nożnej z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Remis” działającego przy SP 7 Świdnik. W finale wojewódzkim rozgrywanym 2 kwietnia br. w Międzyrzecu Podlaskim w kategorii U-12 zajęli I miejsce i dzięki temu uzyskali prawo startu w Finale Ogólnopolskim XIX edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", który odbędzie się w Warszawie na Stadionie Narodowym w dniach od 29 kwietnia do 2 maja. W meczach grupowych świdniczanie pokonali zespoły z Parczewa i SP Tyszowce (zamojski powiat

ziemski). W ¼ finału uporali się z rówieśnikami z Zamościa, a w półfinale z drużyną Pioruna Łęczna.Finał był bardzo wyrównany i emocjonujący. Do przerwy 1:0 prowadziła Jedynka Łuków. W drugiej połowie nieustępliwe ataki piłkarzy Remisu przyniosły wyrównanie i mimo jeszcze dwóch doskonałych okazji do zdobycia zwycięskiej bramki mecz zakończył się remisem. Tak więc o wyjeździe do Warszawy decydowały rzuty karne. Piękną interwencją popisał się Bartosz Karłowicz broniąc strzał piłkarza z Łukowa w drugiej kolejce. Świdniczanie karne wykonali bezbłędnie i ostatecznie wygrali 3:1. Warto odnotować, że w poprzednich latach grając w finałach wojewódzkich UKS „Remis” zajmował wysokie miejsca bardzo często na podium, ale nigdy nie wygrał.

Skład reprezentacji „Remis” Świdnik: Bartosz Karłowicz (bramkarz), Piotr Woźniak, Maciej Zdun, Hubert Chyliński, Igor Rymarz, Daniele Brilli, Maksymilian Grela, Paweł Besztak oraz Patryk Mazur , który został „Królem Strzelców” turnieju.

Opiekunem drużyny był: Ireneusz Keller