Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Koniec listopada i początek grudnia był tradycyjnie czasem eliminacji powiatowych w szachach drużynowych. W dniu 28 listopada odbyły się zawody dla uczniów klas 6 i młodszych (tzw. Igrzyska Dzieci), a w dniu 3 grudnia br. rywalizowali uczniowie klas 7,8 i III gimnazjalnych (Igrzyska Młodzieży). W obu kategoriach tytuły Mistrzów Powiatu Świdnickiego przypadły reprezentacjom SP 7 Świdnik.

 

W grupie młodszej złote medale zdobyli: Karolina Potaczała, Krzysztof Maszewski, Dominik Garbacz i Bartosz Winiarczyk.

W starszej na najwyższym stopniu podium stanęli: Elżbieta Bochniak, Paweł Borowiecki, Sebastian Lorens i Olgierd Grzywaczewski.

Warto odnotować, że oprócz zwycięskich drużyn „siódemka” wystawiła kilka reprezentacji po za konkursem, które również zaprezentowały duże umiejętności przy szachownicach.

Pozostali szachiści SP 7 Świdnik biorący udział w turniejach: Maria Kramarz, Alicja Opalińska, Klaudia Smyk, Bartosz Najda, Wojciech Nużka, Franciszek Nużka, Kajetan Gadomski, Antoni Słomka, Krzysztof Przybysz, Jan Hawrysz, Kacper Adamczyk, Adam Zborowski.