Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 29 XI br. w naszej szkole odbyła się prezentacja szkoły żeglarskiej w ramach ogólnopolskiego programu edukacji żeglarskiej - POLSAILING. Program objęty jest patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Instruktorzy zachęcali dzieci i młodzież do uprawiania żeglarstwa w czasie wolnym. Jest to świetna zabawa i szkoła kształtowania charakteru, a może się z

tego zrobić pasja na całe życie. Lubelska szkoła” Żegluj .Lublin” „ organizuje szkolenia dla dziewcząt i chłopców w wieku 6-12 lat na jednoosobowych jachtach klasy Optymist. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia jachtu z bliska, mogli wsiąść do niego w kamizelce asekuracyjnej i poczuć przechył, co prawda bez wody, ale emocje i tak sięgały zenitu. Na początku do pokazu technik obsługi jachtu pomocny był uczeń klasy 6d, który szkoli się i staruje w regatach w ramach tej szkoły żeglarskiej. .Zainteresowanie dzieci zwiększyło się, gdy po części teoretycznej każdy mógł podejść do łódki i indywidualnie porozmawiać z prowadzącymi zajęcia instruktorami. Uczestnicy na koniec dostali dyplomy , papierowy model łódki do sklejenia , a także ciekawe propozycje gier i zabaw z użyciem papierowych modeli.


Więcej informacji o kursach, obozach i szkoleniach na www.zegluj.lublin.pl