Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

 

Mijają dwa tygodnie od Wielkiego Finału na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Dziś zamieszczamy krótką fotorelację z tego turnieju.

Ogromny sukces odnieśli młodzi adepci piłki nożnej z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Remis” działającego przy SP 7 Świdnik. W finale wojewódzkim rozgrywanym 2 kwietnia br. w Międzyrzecu Podlaskim w kategorii U-12 zajęli I miejsce i dzięki temu uzyskali prawo startu w Finale Ogólnopolskim XIX edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", który odbędzie się w Warszawie na Stadionie Narodowym w dniach od 29 kwietnia do 2 maja. W meczach grupowych świdniczanie pokonali zespoły z Parczewa i SP Tyszowce (zamojski powiat

W Parczewie w dniu 4 grudnia ur. odbył się finał Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Szachach Drużynowych dla uczniów klas 6 i młodszych. W turnieju wzięło udział 18 najlepszych szkół wyłonionych w drodze eliminacji powiatowych. W tym gronie bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie SP 7 Świdnik, plasując się na 4 miejscu. Do brązowych medali zabrakło bardzo nie wiele. Wygrana w ostatnim meczu turnieju z SP 3 Lubartów dawała miejsce II, a remis zapewniał najniższe miejsce na podium. Niestety w tym meczu swoją partię wygrał tylko Krzysztof Maszewski i mecz zakończył się przegraną 1:3 co

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Iga Barczewska w dniu 7 grudnia otrzymała powołanie na zgrupowanie Kadry Polski U-15 w piłce siatkowej, które odbędzie się w dniach 13 -20 stycznia w Kędzierzynie Koźlu. Zgrupowanie organizowane jest w ramach Programu Kadra Polski U-15 i stanowi etap selekcyjny i szkoleniowy w przygotowaniach do turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy. Iga od pięciu lat chodzi do klasy sportowej, a na co dzień gra i trenuje w klubie MKS Avia Świdnik. Jej trenerem jest p. Renata Łapa.

Koniec listopada i początek grudnia był tradycyjnie czasem eliminacji powiatowych w szachach drużynowych. W dniu 28 listopada odbyły się zawody dla uczniów klas 6 i młodszych (tzw. Igrzyska Dzieci), a w dniu 3 grudnia br. rywalizowali uczniowie klas 7,8 i III gimnazjalnych (Igrzyska Młodzieży). W obu kategoriach tytuły Mistrzów Powiatu Świdnickiego przypadły reprezentacjom SP 7 Świdnik.