Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Świdniku

 

Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

W dniach 19-21 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach o tematyce ,,Bursztyn-złoto Słowian’’. Podczas spotkania młodzi naukowcy dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy o jantarze, czyli o żywicy drzew sprzed milionów lat. Jantar, czyli bursztyn, ma właściwości lecznicze, kosmetyczne oraz wartości jubilerskie.

W dniach 6-8 listopada odbyły się warsztaty z serii Akademii Młodego Naukowca. Uczniowie klas młodszych mieli okazję poznać i przekonać się o geniuszu Leonarda da Vinci – włoskiego ,,człowieka renesansu". Genialnego malarza, architekta, filozofa, muzyka, pisarza, odkrywcy, matematyka, mechanika, anatoma, wynalazcy, geologa, rzeźbiarza.

Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie dotyczyło problemu: czym jest siła napięcia powierzchniowego?  Dzieci obserwowały i doświadczały tego, że można nalać do szklanki więcej wody, niż mogłoby się wydawać.

Pierwsze spotkanie w ramach Akademii Młodego Naukowca w bieżącym roku szkolnym dotyczyło trudnego zagadnienia: Dlaczego okręty pływają?

Majowe spotkanie przebiegło w wielkim planetarium. Dzieci oglądały pokaz o planetach oraz śpiewały „Kosmiczną piosenkę”. Próbowały odpowiedzieć na pytania np. czym jest „Czarna Dziura” oraz czy w Kosmosie istnieje życie?