Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W środę 07.11.2018 roku w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego odbył się finałowy testu wiedzy historycznej “Warto być Polakiem”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół z terenu województwa lubelskiego w trzech kategoriach: uczniów klas 4 - 8 szkół podstawowych, uczniów 3 klas gimnazjum oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Do testów przystąpiło ponad tysiąc uczniów z całej Lubelszczyzny. Cel konkursu to budzenie zainteresowań dorobkiem minionych pokoleń, rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów oraz popularyzowanie tematyki historycznej, w szczególności związanej z okresem walki o niepodległość i odzyskaniem jej przez Polskę.

Pani Agnieszka to wieloletni nauczyciel w naszej szkole. Jest ciepłą i życzliwą osobą. Każdego ucznia traktuje z troską i uwagą. Sumiennie podchodzi do swojej pracy, poświęcając jej każdą wolną chwilę. Na lekcjach stosuje techniki oceniania kształtującego oraz wiele metod aktywizujących, dzięki którym lekcje angielskiego to frajda dla uczniów. Ma doskonały kontakt z młodzieżą i rodzicami. Prywatnie miłośniczka zwierząt.

Serdecznie gratulujemy nominacji w plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL, którą otrzymał kolejny nauczyciel z naszej szkoły – pan Artur Szefler. Uczy matematyki. Wykonuje swój zawód z pasją. Zaangażowany, twórczy, z nieprzeciętnym humorem podchodzi do swojej pracy. Potrafi w nietuzinkowy sposób rozwijać u uczniów umiejętności matematyczne. Wspaniale wpisuje się w pracę zespołową. Lubi pracę z dziećmi i młodzieżą. Czuje odpowiedzialność za ich przyszłość. Ale przede wszystkim jest nauczycielem kompetentnym.

Nauczycielka naszej szkoły w edukacji wczesnoszkolnej - pani Ewa Kozioł - uzyskała nominację do nagrody dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w województwie lubelskim w wielkim plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL. Nominacja została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców. Pani Ewa obecnie jest wychowawcą klasy 1c. W swojej pracy kieruje się dobrem każdego ucznia, zawsze znajduje czas dla rodziców. Na lekcjach stosuje ocenianie kształtujące, które pomaga uczniom w nauce oraz wiele metod aktywizujących, przez co nauka dla najmłodszych jest ogromną przyjemnością. Pani Ewa jest osobą pełną ciepła, uśmiechu i zaangażowania w swoją pracę. Ukryte przez skromność talenty pani Ewy można podziwiać w różnorodnych pracach plastycznych i zajęciach tanecznych, które prowadzi dla uczniów.

2 marca 2018 roku gościliśmy w SP 3 w Świdniku. Uczestniczyliśmy w obchodach narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody za udział w  konkursie plastycznym „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Nagrody i wyróżnienia w kategorii klas 4-8 otrzymali:

III miejsce - Alicja Adamczyk z klasy 5a,

wyróżnienie - Julia Wójcik z klasy 7d,

wyróżnienie - Konrad Gnyp z klasy 5c.